Luminesc
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Luminesc

Rpg, Real, RolePlay,
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Are you still here?

In jos 
AutorMesaj
Huan Liu Alexander
Admin
Huan Liu Alexander


Mesaje : 8
Data de înscriere : 10/01/2013

Are you still here? Empty
MesajSubiect: Are you still here?   Are you still here? I_icon_minitimeMier Ian 16, 2013 11:47 am





Can you read my mind?




Din prima clipa cand am vazut un model, din prima clipa cand am atins un material si am finisat o schita,
am realizat ca ceea ce urma sa fac avea sa fie special. Am realizat ca nu aveam sa creez doar simple haine,
ci aveam sa-mi creez propiile vise. Pasiunea pe care am pus-o in fiecare proiect o pot asemana acum cu
o relatie: in minte ti se creaza o idee despre cum haina ar trebui sa arate la fel cum iti imaginezi iubita
perfecta, din priviri iti alegi materialul si creezi schita la fel cum faci cu damele care te inconjoara,
atingi materialul gentil de parca i-ai mangaia pielea fina, lasi foarfeca sa se plimbe prin material creand
forme de parca tu insuti ti-ai trece mainile peste formele alesei, te folosesti de ac si ata ca sa intaresti
legaturile create intre voi, o personalizezi ca sa-ti poarte amprenta iar lumea sa stie ca ea este doar a ta
si, intr-un final, arati intregii lumi ceea ce ai realizat si te mandresti cu frumusetea ei dar realizezi ca
niciodata nu va fi de-ajuns si ciclul se reia. Realizezi ca poti gasi una mult mai frumoasa decat ea si
povestea o ia de la capat iar tu deveni un amant al modei insa niciodata nu vei fi alesul si incepi sa
lucrezi cat mai mult ca sa scapi de sentimentul acela ce te framanta si dai viata altor frumuseti, una mai
mare decat alta iar intr-un final cazi in agonie cand te uiti inapoi si realizezi ca dintre toate acele
minunatii, nici macar una nu iti apartine.
Asta e viata de desinger- niciodata nu vei avea moda doar pentru tine insa ii poti fi amant si poti sa o
iubesti mai presus decat pe tine insuti..


credit to tillie at caution


Sus In jos
https://luminascene.forumgratuit.ro
 
Are you still here?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Luminesc :: Plot-
Mergi direct la: